Hakkımda


https://aynahikayesi.blogspot.com/p/hakkmda.html

1975 Akhisar (Manisa) doğumluyum. Evliyim ve Doğa isminde bir kız çocuğum var. Çekirdek ailemizin diğer bir üyesi ise, kedimiz(sarı çocuk) Aden😻 "Senin için dünyanın başkenti neresidir?' diye sorsalar cevabım; Aden'e göbek adı olarak verdiğim şehrin ismi olurdu. Yani, yaşadığım şehir olan İzmir. Uzun yıllardır, benim için dünyanın başkenti olan İzmir'de yaşıyorum. Vee; kalbim hep 35 buçuk atıyor ;)

Tiyatro grubumun olduğu, radyoda spikerlik ve programcılık yaptığım zamanlar, işimin beni en mutlu ettiği yıllardı. Sonraki seneler üniversite tercihim olan Turizm Otel İşletmeciliği dolayısıyla koşuşturmacalı bir dönem geçirdiysem de, 2016'da hayatıma bir dönüm noktası daha eklendi. 11 Martta bloğumu açmamla birlikte, yazmak eylemi, kendimi ifade biçimim haline geldi. Bir süre, bir internet gazetesinde Köşe Yazarlığı, bir firmada da freelance İçerik Editörlüğü yaptım. Ayrıca, Grafik Tasarım uygulamalarının renkli dünyasına duyduğum ilgi ve katıldığım eğitimlerle kendimi bu alanda da geliştirmeye devam ettim. Şimdilerde ise, Gazeteden Geri Dönüşüm Biblolar ve Kağıt heykel Sanatıyla uğraşıyorum. Aşk olmanın yeni yolları ekleniyor hep hayatıma, şanslıyım :)

İlkokul yıllarından beri tuttuğum günlüklerim, şiirsel düz yazılarımın karalandığı defterlerim oldu. Sanat, felsefe, bilim, doğa... ve ötesinin gizemine, yani; yaşama dair ne varsa okumak, öğrenmek ve paylaşmak isteyen biriyim. O yüzden yazmayı seçtim. Yeni şeyler öğrenmek beni heyecanlandırıyor. Paulo Coelho da demiş ya; "Evren, sadece heyecanlarımızı paylaşacak birileri olduğunda anlam kazanır." Biriktirdiğim duygularla, öğrendiklerimi birleştirip paylaşınca ise çoğaldığımı hissediyorum. Yazılarımdan birinde geçen şu satırlarım sanırım bu paragrafı tamamlıyor; 'Aynı hayalin gerçekliğine inandığın biriyle kolay kolay karşılaşılmıyordu bu dünyada. Ne de olsa kendine ait okyanusları olan biriyseniz, illa ki diğer su insanlarıyla tanışmak ve birlikte yüzmek istersiniz.'

Blog açmaya karar verdiğimde, isminin ne olacağına dair sabaha kadar uyuyamamıştım. Sürekli olarak kafamda dönen, Yunus Emre'nin cümlesiydi; "Bir ben vardır bende benden içeri". Ben'deki benden yola çıkınca aklıma gelense, ayna oldu. Bu benim hikayem olacaktı, bir nevi aynam... Yazmaktaki amacım gündelik hayatta kaybolmamak, kendimi kendime hatırlatmaktı öncelikle. Paylaşarak da yalnız olmadığımı bilmek istedim. Herkesçe tanınmak değil, sadece benzerlerimle buluşmaktı artık dileğim.

İnsan hayatında en önemli seçimlerin, iş ve eş seçimi olduğuna inanırım. Ama daha da önemlisi; insanın kendisini seçebilmesi. Bana sunulan Aytül'ü reddettim, kendimi arıyorum. Arayış ve buluşlarım aynada birleşti. Artık aynamdan seyreylediklerimi yansıtma zamanıydı. Yazma dürtüme, hikayelerin sınırsızlığının çekiciliği de eklenince, Ayna Hikayesi doğdu. Kendimden doğduğum yere, Ayna Hikayesi'ne hoş geldin  😉🍀


Aytül Örcün Laçin

Hakkımda Hakkımda Reviewed by Gökhan TEKİN on Perşembe, Mart 12, 2020 Rating: 5

16 yorum:

 1. Ne kadar güzel bir hakkımda yazısı olmuş. Blogunuzu okumak için resmen sabırsızlandım.

  YanıtlaSil
 2. Hoşbulduk Hoşbulduk yeni yazı nerede :) Bari buraya geleyim dedim bende :) Senin bu sanatçı ruhun hiç solmasın canım tosbiğim :))) Öperim yanaklarından....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canim Mayıs'ım, tatlı tosbiğim sağol, varol ;) Kocaman öpüyorum...

   Sil
 3. Etkileyici bir "Hakkımda" yazısı.

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten çok güzel bir hakkımda yazısı olmuş. Seni takipteyim:) Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin, sefalar getirdin, iyi ki geldin ;)) Teşekkürler.
   Kocaman sevgiler...............

   Sil
 5. Kendini bulmuş, ruhunun özgürlüğünü kişilik kalitesi ile harmanlamış bir yazarın sayfasına; biraz geç de olsa katılabildik. Yüreğine ; yüreğine hükmeden ruhuna, kalemine sağlık.

  YanıtlaSil
 6. Harikasınız, çok teşekkürler😊 Bugüne dek duyduğum en güzel tanımlamaydı.Bu aklın ve yüreğin kime ait olduğunu merak ettim;)

  YanıtlaSil
 7. hoş bulduk.. harika yazmışsınız... bana sunulan aytülü reddettim kendimi arıyorum. harika.. ben de bu yolda ilerliyorum..:)
  selamlar.... sevgiler....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kayahan'ın şarkısını anımsattınız bana, 'yolu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerde buluşuruz' diyordu ya ;) Merhaba tekrardan :)

   Sil
 8. Ne güzel bir "kendini tanıtma" yazısı olmuş😊! İhtiyacım olan moral, umut, heyecanı gösterdi bana. Artık sıkça ziyaretinize gelirim ben de inşallah.
  Sevgiler...
  Naciye

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel, sıcacık bir yorum :) Umudunuz ve moraliniz yüksek, heyecanınız canlı olsun hep. Sevgilerimle :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.