BİTLO Tanıtım Yazısı


https://aynahikayesi.blogspot.com/2018/11/bitlo-tantm-yazs.html


Yaşadığı fiyat artışı sonrasında herkesin gündemine oturan Bitcoin, artık bir çok kişinin merak ettiği bir gelişme oldu. Hatta bir çoğumuzunda hayatına girmiş durumda. Yeni bir para birimi olarak değerlendirilip değerlendirilemeceği konusunda tartışmalar devam etse de, bir çok kişi için bir para kazanma metodu oldu. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine bir göz atalım.


Bitcoin ve Kripto Paralar Birimleri Nelerdir?

Kripto para birimleri, yeni dijital para birimleri neler ve nasıl satın alınır ona bakalım.

Kripto para birimleri arasında ilk olduğundan dolayı en çok bilinen kripto para birimi Bitcoin, hatta kendisinden sonra piyasaya çıkan her kripto para değerini alt coin (alternative coin) olarak görülmesine neden oldu. Kripto para birimleri arasında hacmi en yüksek olan kripto paradır. 2009 yılında kendisini Satoshi Nakamoto olarak kişi veya kişiler tarafından ortaya atılan bir makale ile ortaya çıkmış ve bugüne kadar geliştirilmeye devam edilmiştir. Merkezsiz yapısı, gerçek para birimleri ile arasındaki en önemli farktır. Merkezsiz oluşu birçok avantaj sağlasa da kara para aklama ve illegal ticaretler için kullanılmasına neden olmuştur. Merkezsiz yapısı bazı eksiklerin giderilmesi konusunda da sorun olmuştur. Sorunların giderilmesi için başvurulacak bir yerin olmaması geliştiricileri bu sorunların aşılması için temelde benzerlik gösteren yani kripto para değerlerini piyasaya sunmuşlardır.

Bitcoin’den sonra piyasada en çok hacime sahip kripto para değerleri şunlardır: Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Ripple’dır. Bunlar en çok hacime sahip olanlar bunlar dışında yaklaşık 2000 farklı kripto para birimi vardır.

Bitcoin ve Kripto Para Birimleri Nasıl Alınır ?

Kripto para birimlerini almak için herhangi bir teknik beceriye gerek yoktur. Gerçek para birimleri ile kripto para değerlerini alabilceğiniz, alış/satış yapabileceğiniz bir çok borsa bulunmaktadır.

Türk Lirası ile işlem yapabileceğiniz bir çok borsa vardır.

Türkiye’de Türk Lirası ile işlem yapabildiğiniz bitlo.com Kripto para değişim borsasında nasıl işlem yapılacağını yazacağım.

Neden bitlo.com diye sorarsanız; bu tarz sitelerde en önemli ayrıntılardan biri de güvenli olup olmadıkları, kurucu ortaklarının tanınmaları. bitlo.com kurucu ortakları Hakan Baş, Alper Afşin Özdemir ve Mustafa Alpay. Yazılım alanında farklı bir çok işe imza atmış isimler. Sağladığı bir diğer avantajda 1 TL ile dahi kripto para alım yapabiliyorsunuz. Az bir yatırım ile tecrübe edinebilirsiniz.

Peki gelelim kripto para birimleri nasıl alınır. Öncelikle borsaya üye olmanız gerekiyor. Üyelik için cep telefonu numaranız ve şifre yeterli. Buradan üyelik sayfasına gidebilirsiniz.
  
Üyelik işleminizin  tamamlanmasının ardından kripto para birimi satın alabilirsiniz. Ben burada en popüler kripto para değeri olan Bitcoin Nasıl Alınır? Onu analatacağım - ama siz isterseniz borsada bulunan diğer kripto para birimlerinden Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ripple’da satın alabilirsiniz-.

Bitcoin almak için hesabınıza para yatırmanız gerekiyor. “Para yatırma/çekme” bölümünden bu yatırma işlemi yapabilirsiniz. Borsaya havale/EFT ya da Papara ile gönderebilirsiniz.  Yatırdığınız paranın hesabınıza geçmesi yaklaşık 15 dakika sürer. Hesabınıza geçmesi ile artık Bitcoin satın alabilirsiniz.

Bitcoin satın alma noktasında bitlo.com sitesinde iki farklı seçenek bulunuyor, bunlardan biri “Kolay al/sat” bir diğeride “Gelişmiş al/sat”.

Kolay al/sat bölümünde, hemen satın alma yapabilirsiniz. Aynı şekilde satış içinde geçerli.


Gelişmiş al/sat ise biraz daha farklı ama avantajlı. Gelişmiş alış bölümünde Bitcoin’i almak istediğiniz değeri girerek istediğiniz fiyata gelince otomatik olarak alınması için emir girebilirsiniz.

Gelişmiş al/sat bölümünde sağda çıkan tablo da üst bölüme Bitcoin’i almak istediğiniz değeri giriyorsunuz . Ortadaki bölümede ise almak istediğinizi Bitcoin adedini yazıyorsunuz. En alttaki bölüm otomatik olarak toplamı verecektir.

Satış işlemide aynı şekilde en üstteki kısma satmak istediğiniz değeri yazıyorsunuz, ortadaki kısma kaç adet satmak istediğiniz yazdıktan sonra en alttaki kısım otomatik olarak istediğiniz değerden satıldığı zaman ne kadar olacağını gösterecektir.

Gelişmiş al/sat yapmanın avantajı al/sat işleminin değerini siz belirliyorsunuz. Böylece aldığınızın fiyatın üstüne çıktığında satılması için emir verebiliyorsunuz.


Buraya kadar genel hatları ile Bitcoin almanın nasıl olduğunu anlattık bundan sonra da birazda “Bitlo Referans Sistemi” den bahsedeceğim.

Bitlo Referans Sistemi Nedir?

Referans sistemi genel olarak sizin referansınız kodunuz ile siteye kayıt olanların yaptığı işlemler karşılığında belli bir ücret almanız olarak tanımlanabilir. Şu anda bir çok kripto para değişim sitesi referans sistemini uygulamaktadır.

Bitlo Referans Sitemini diğerlerin ayıran en büyük fark ise size verdiği referans oranı. Bitlo Referans Sisteminde, referans kodunuzla gelen arkadaşlarınızın yaptığı işlemlerden alınan komisyon tutarının % 50’si sizin hesabınıza geçiyor. Referans sisteminden kazandığınız parayı ister çekebilir isterseniz al/sat işlemlerinde kullanabilirsiniz. Parayı çekmek veya al/sat işlemlerinde kullanmak için herhangi bir alt sınır. Referans kodunuzla davet edebilceğiniz kişi sayısında sınır yok. Bitlo Referans Sistemine dahil olmak için siteye üye olmanız yeterli olacaktır.  Sağ üst kısımda hesabınız bölümünde “ Referanslar “ sayfasında size özel oluşturulan referans kodunuzu ve referans linkinizi göreceksiniz. Referans linkinizi sosyal medya hesaplarında paylaşabilir, arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Bitlo Referans Sistemi ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


BİTLO Tanıtım Yazısı BİTLO Tanıtım Yazısı Reviewed by Aytül Laçin - aynahikayesi.blogspot.com on Salı, Kasım 13, 2018 Rating: 5

4 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.